Baileigh WJT-AB1174UW-16 Extra-Large Angle Block – 11.75″ x 7.75″ x 4″
In stock
Quantity
SKU: BLH-BA9-1232670 Category: Brand:
Description
Features
  • 11.75″ x 7.75″ x 4″ Angle Block
  • Right side
  • For use with Baileigh D16 Welding Tables
  • Also fits other tables that use a 16mm hole
What’s in The Box
  • 11.75″X7.75″X4″ Angle Block
  • Owner’s Manual
Warranty
  • Limited Factory Warranty
  • 30-Day Satisfaction Guaranteed
Specifications
SKU WJT-AB1174UW-16
Brand Baileigh
Material Thickness 6mm
Distance Between Centers 100mm
Fixture Holes 16mm
Material Type Mild Steel
Compatibility Any table that uses a 16mm hole