Weller WLTCH60IR80 Chisel Soldering Tip Kit (3-Piece) for WLIR80 Iron — 6.4 mm Width
In stock
Quantity
SKU: WLTCH60IR80 Category: Brand:
Description
Tip Chisel 6.4 mm for WLIR80
Weller® Chisel Soldering Tip 6.4 mm for WLIR80, 3 PK
Chisel 6.4 mm Tip for WLIR80 Weller’s Soldering Iron. The tip is easy to replace and is perfect for your electronic soldering tasks. Solder skillfully and confidently with Weller’s 80W Soldering Iron with LED Halo Ring™ or 80W Power Soldering Iron. With its ergonomic molded grip handle, easy-to-change tips, and integrated safety rest, it’s the perfect high-quality and versatile soldering iron for all your soldering needs.
Dimensions L x W x H
16.5 x 16.5 x 76.2mm