Baileigh WJT-AB864UW-16 Heavy-Duty Angle Block – 8.75″ x 6″ x 4″, Weld-Together
In stock
Quantity
SKU: BLH-BA9-1232674 Category: Brand:
Description
Features
  • 8.75″ x 6″ x 4″ Angle Block
  • Interlocking Weld Together Design
  • For use with Baileigh D16 Welding Tables
  • Also fits other tables that use a 16mm hole
What’s in The Box
  • 8.75″ x 6″ x 4″ Angle Block
  • Owner’s Manual
Warranty
  • Limited Factory Warranty
  • 30-Day Satisfaction Guaranteed
Specifications
SKU WJT-AB864UW-16
Brand Baileigh
Material Thickness 6mm
Distance Between Centers 50mm
Fixture Holes 16mm
Material Type SS41 Carbon Steel
Compatibility Any table that uses a 16mm hole